עם הפורים מגיעה ההתרגשות. אחרי שנים רבות שבהן אנחנו היינו ילדים ועמלנו על התחפושות של עצמנו, הגיע תורם של הילדים שלנו להתרגש. למרות שקיימות כיום תחפושות מוכנות בחנויות, כאלה שהמבוגרים היו יכולים רק לחלום עליהן בילדותם, עדיין אפשר למצוא ולהמציא תחפושות מעניינות ומקוריות, רעיונות שאיש לא חשב עליהם קודם.

בחירת תחפושות מקוריות לפורים היא לא מסובכת כמו שנהוג לחשוב, אבל היא כן מצריכה השקעה של זמן וסבלנות מצד ההורים. לא רק זאת, עלינו להיות יצירתיים ולשבת עם הילדים לחשוב על התחפושת היעילה והיפה ביותר, כזו שהם עצמם ממש יאהבו. הבחירה המשותפת בתחפושות מקוריות לפורים תאפשר לכל המשפחה להביע את רעיונותיה ואת דעותיה, לקחת חלק פעיל בתהליך וכך – ליצור את התחפושת שאיש לא ישכח במשפחה ובקרב החברים. אז איך עושים את זה?

 

הקדישו די זמן לחיפוש וחשיבה

הימנעו מהגעה לרגע האחרון כדי לקבל החלטה. אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מעניקים לעצמכם את האפשרות הטובה ביותר לאיתור התחפושת שעליה לא תצטערו למשך זמן רב, אל תחכו לרגע האחרון. באופן זה, תוכלו להחליט ואפילו להתחרט, לבדוק אפשרויות שונות, להזמין תחפושת משותפת לבן ולבת, כמו תחפושת של תימני לילד ותחפושות של תימניה לילדה או ללכת על תחפושת מעולמות רחוקים כמו תחפושת הולנדית לילדה או תחפושת קברניט אוניה לילד. 

אם הילדים כבר הגיעו לגיל שאפשר לשאול אותם למה הם רוצים להתחפש, אפשר לקבל אתם החלטה משותפת על ידי התרשמות מהרעיונות השונים.

 

תנו לעצמכם חופש מחשבה

אל תפחדו לחשוב, אל תפחדו להביע רעיונות ולכו הכי רחוק עם כל האפשרויות שעולות בראש שלכם.

גם אם יש לילד חלומות מופרכים, כאלה שאי אפשר שיקרו בחיים האמיתיים, פורים והמסיבות שלפניו זו ההזדמנות לתת לילד להגשים את החלום בתחפושת של רבי, למשל, ולקבל את כל תשומת הלב.

 

הגדירו גבולות

לא פחות משחשוב להגדיר מה אתם כן רוצים, חשוב להגדיר מה אתם לא מוכנים לעשות. אולי תחפושת של דוור היא לא ממש בתקציב שלך למרות שהילד ממש רוצה, ותהיה לך אפשרות להרגיע אותו במה שבמבצע כמו תחפושת של דוד המלך בצבע כחול?

החליטו מראש כמה אתם מוכנים להשקיע ומה אתם לא מוכנים להשקיע והחשוב מכל – שימו חיוך ונצלו את ההתעסקות בתחפושות כדי להיזכר שקיבלנו את יכולת הדמיון כדי להשתחרר קצת מדי פעם. לא הכל צריך להיות רציני וכבד. אפשר לחייך, אפשר ליהנות ובעיקר להודות על הילדים הנפלאים האלה שכל כך קל לעשות אותם מאושרים.